ul. Wolności 24, 28-221 Osiek;    tel./fax: (15) 867 12 01;    e-mail: zsosiek@gmail.com 

 

mam haka na raka


galeria

 

Uczniowie Zespołu Szkół im. J.Pawła II Liceum Ogólnokształcacego w Osieku brali udział w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego,,Mam Haka na Raka''.Tematem tegorocznej edycji był rak skóry-czerniak.Hakowicze przeprowadzili szereg działań prozdrowotnych, których celem było przybliżenie młodzieży i społeczeństwu tematyki czerniaka jak też uświadomienie iż rak to nie wyrok, wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Zespół w składzie: Anna Baruch, Anna Gałęcka, Dominika Krzemińska, Katarzyna Wyrzykowska, Damian Dybus opracował własne logo i nazwę zespołu ,,Pogromcy Raka Mają Haka na Czerniaka''.

Podsumowanie działań hakowiczów odbyło się w dniu 8 lutego na uroczystym apelu skierowanym do młodzieży szkolnej i społeczności lokalnej.

Program uroczystości zawierał: prezentację multimedialną nt. czerniaka, film z nagrania audycji w Radiu Leliwa, wywiady z ludżmi na temat raka skóry, inne działania hakowiczów, wręczenie podziękowań osobom wspierającym hakowiczów, wreczenie nagród, dyplomów i wyróżnień uczniom Publicznego Gimnazjum którzy wzięli udział w konkursie ,,mam haka na czerniaka'', scenki o tematyce nowotworowej, piosenki w wyk.A.Gałęckiej i N.Kos.

Oprócz hakowiczów w programie udział wzięli uczniowie: A.Jeczeń, E.Ryńska, A. Trzaska, S.Suliborski, A.  Frańczak, K. Jońca, K.Gruszczyński, I. Sudół i N.Kos. Hakowicze pracowali pod kierunkiem nauczyciela biologii-Małgorzaty Zugaj.

 Hakowiczom pozostalo jeszcze rozwiazać test wiedzy o czerniaku-on-line, opracować sprawozdanie i przesłać do organizatora tj.Polskiej Unii Onkologii, oraz przesłać pełną dokumentację wszystkich działań do organizatora [to był I etap konkursu].
 

Autor: Małgorzata Zugaj
Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska                                                           administrator: T. Zawada